Apple Watch Series 6 влегува во делот за обновени од Apple

Обновена серија 6 на Apple Watch

Овој веб-дел на Apple постојано се менува и компанијата Купертино додава неколку Производи со попуст за „не ново“, сосема ново. Во овој случај, можеме да го видиме доаѓањето на делот Apple Watch 6 обновен или реновиран од Apple, да, на веб-страницата на Соединетите држави.

Треба да се запомни дека Обновениот Apple Watch не е достапен на официјалната веб-страница на нашата земјаОвие часовници се појавуваат само на веб-страницата на Северна Америка Епл. Сега шесте серии се појавуваат како обновени модели и можеме да видиме добри цени на нив.

Последен пристигна Apple Watch Series 6

Во овој веб-дел можеме да ги најдеме сите видови уреди на Apple дури и најновите како што е случајот со паметните часовници од Серија 6. Попустите се важни, па затоа оние корисници кои имаат пристап до овие уреди, препорачуваме да ги гледаат пред да лансираат нов производ.

Како што велиме овде, часовниците не се достапни, но ги има има и други производи како iPad, Mac, Apple TV, итн. Apple честопати додава производи по случаен избор кога пристигнуваат и ги подготвува за пласман во точка што се појавува нова.

Ние сите знаеме дека овие производи не се нови, но тие ќе одат глатко за нови и нема да ја носат кутијата што означува дека се обновени или санирани. Сите овие производи имаат една година официјална гаранција од Apple и тие исто така можат да бидат ангажирани Apple Care. Добра опција за оние кои сакаат да заштедат неколку евра.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.