Австралија и Нов Зеланд го започнуваат Apple Black Friday и има попусти за Mac

Како и секоја година, првите кои добиваат попусти на Црниот петок се според географската ширина, Австралија и Нов Зеланд исто како што се случува кога е во прашање Новата година. Во овој случај, но служи како референца имајте ја веб-страницата на Apple во Австралија со намалени цени за да ги знаете можните понуди што Apple ќе ги дава во остатокот од светот. 

И покрај ова, не можеме да кажеме дека понудите се исти во сите земји, но можеме да имаме мала идеја за тоа што ќе ни понуди Apple за само неколку часа. Случајот со Mac е најважен за нас и во овој случај Apple нуди во Австралија подарок картичка од 210 долари за набавка на некои Mac, и тоа е максимумот што ќе го понудат, оставајќи го настрана Mac mini во оваа понуда.

Значи, за купување на Mac, Apple ќе не награди со подарок картичка од 210 долари, а во случајот со Apple Watch ќе најдеме картичка за подароци од 35 долари, но во некои модели како што е Серија 1, останатите остануваат надвор од промоција во Австралија и Нов Зеланд.

За оние кои сакаат да ги знаат понудите на iPhone, кажете дека очигледно новиот iPhone 8, iPhone 8 Plus и iPhone X, се изоставени од промоцијата во Австралија и евентуално низ целиот свет. Ова е нешто што секогаш се случува и не доаѓа повторно кај нас. Haveе мора да почекаме уште неколку часа додека овој црн петок официјално не слета во нашата земја бидејќи е можно овие понуди да се променат. Она што се чини јасно е дека Mac mini, новиот iPad Pro (и 10 и 12 инчи), Apple TV и Apple Watch Series 3 нема да биде во рамките на овие понуди. За неколку часа, Црниот петок официјално ќе пристигне во САД, Канада и Европа, ќе ги видиме понудите.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.