Анџела Ахрендтс зборува за моменталната продавница на Apple

Ахрендтс

Ангела Ахрендтс, успешна деловна жена која е дел од редовите на „Епл“ од 2013 година, зборуваше денес за да придонесе за својата визија за начинот на работа во Apple Store, причината за нејзиниот успех и претворање на која било продавница во место за богослужба и скоро аџилак од милиони потрошувачи и обожаватели на марката.

Овој пристап, подобрен малку по малку од неа, откако таа започна да биде дел од овој проект (како супервизор на продавниците на брендот), се враќа на идеологијата што ја посеа стариот добар Стив sобс, кој ги бранеше забите и ноктите на изгледот и завршувањето на уредот, без да прескокнувате никаков детал, за да го надополни брилијантното корисничко искуство.

Според самата Ахрендц:

„Во еден од првите разговори што ги имав со atонатан Ајв, тој беше тој што ме замоли да ја чувам суштината на дрвените маси во продавницата на Apple, бидејќи тие се истите што се користат во студиото за дизајн, и за него и за неговиот тим тие се свети “.

Продавница за јаболка

„Продавниците на Apple или Apple Store не се само место каде што луѓето одат да купуваат технолошки работи, тие се многу повеќе. Тие се места каде што годишно посетуваат повеќе од 500 милиони луѓе за да уживаат во корисничкото искуство што го нудат."

Овој идеал се рефлектира во секоја од продавниците што ги отвори Apple низ целиот свет. Искуството се прилагодува на новите производи на брендот и на новото време.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Елваро Августо Касас Валес dijo

    Па, Ангела, вистината е, јас навистина не ја знам причината зошто ти го даваат овој возбуда и кимбал кога ги отстранивте работилниците и креативните сесии што имаа врска со музиката, многу лошо, навистина е многу тажно што во крајот само што го фрлив Дека тие даваат пари, јас ги разбирам, но култот кон тој толку материјал на крајот се намалува, добро, самите.