Азбука на животни: Азбучни писма, апликација за предавање на англиската азбука на најмалите

Во последно време гледаме неколку апликации кои се наменети за учење на најмалите дома. Во овој случај, ја имаме новата апликација во продавницата за апликации Mac Alphaивотинска азбука: Азбучни писма, што е директно насочено кон учење англиски јазик, за најмалите дома.

Тоа е едноставна и многу основна апликација која ни нуди можност за предавајте на англиска азбука преку животни на деца. Вистината е дека не се соочуваме со спектакуларна апликација во однос на можностите, но мора да се стави до знаење дека нејзината дестинација е за деца од 1 до 5 години. 

Играта има опција да избере помеѓу некои опции за игра, од „Мемо“ што нуди само една верзија на популарната игра во која треба да свртиме картички и да ги најдеме паровите, азбучната игра и опција за отклучување на останатите игри плаќање Во овој случај, мора да кажеме дека можете да играте и да учите без да мора да поминете низ полето, но има купувања во апликации за да ја заврши играта.

Еден детал што не ни се допадна е гласот што се користи за играта, Ова е важна тема бидејќи на крајот ќе ја слушнат малите. Овој глас е превисок и комплициран за разбирање дури и за возрасните, но го има оној допир што може да им се допадне на децата. Во секој случај, би било добро ако гласот на играта кога ја учиме азбуката може да се смени. Останатото е многу добро и со покажувачот можеме да комуницираме совршено, така што и малите ќе можат да го сторат тоа на едноставен начин и да добијат одговор во секој предмет што ќе го допрат.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.