Batman Arkham City GOTY по половина цена за macOS

Бетмен

Веб-страницата Ферал штотуку објави продажба за митската игра Batman Arkham City GOTY со ништо повеќе и ништо помалку од 50% попуст. Оваа игра не е нова и не се соочуваме првпат играта да добие толку големо намалување на цената, но за оние кои ја немаат играта, тие можат да го искористат овој попуст за ограничено време.

Бетмен: Аркам Сити пристигна во Mac App Store во декември 2012 година, а во некои наврати видовме дека се спушта многу повеќе отколку сега, дури чини 5 евра, но сега тоа не е случај и неговата цена останува на 9,99 евра.

Можете да го преземете на Официјална веб-страница на Feral Interactive ограничено време по оваа цена, бидејќи сум од Мек не знаеме колку ќе трае оваа понуда. За овие денови на карантин, секое одвлекување на вниманието може да биде добро и викендот пристигнува за оние кои работат, затоа не двоумете се и одете по оваа игра ако ја немате во вашата библиотека за игри. Дополнително, Batman: Arkham City Game of the Year Edition ја додава целата содржина за преземање, вклучително и: Одмаздата на Харли Квин, самостојна приказна што се случува две недели по настаните од главната игра, плус Nightwing, Catwoman, Robin, Skins пакетите Arkham City и Challenge Map .

Минималните барања од кои се бара да можат да ја играат играта Batman: Arkham City Game of the Year Edition, тие не се премногу барани:

 • 2.0 GHz процесор
 • RAM меморија 4GB
 • Mac OS X 10.7.5 или повисок
 • Минимална графика од 256 MB
 • 16 GB слободен простор на дискот

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.