Веќе го знаеме датумот на објавување на научно-фантастичната серија Инвазија на Apple TV +

Инвазија

Apple официјално го објави датумот на објавување на следната серија научна фантастика што доаѓа на својот сервис за стриминг видео. Зборуваме за Инвазија, вселенска драма што ќе се појави во програмата на Apple TV + на 22 октомври, серија што ни покажува а инвазија на вонземјани од различни перспективи низ целиот свет.

Зад оваа серија е Симон Кинберг, познат по Deadpool y на Марс. Првите три епизоди ќе бидат премиерно прикажани на 22 октомври. И секој петок ќе излезе нова епизода до завршувањето на првата сезона, сезона која се состои од 10 епизоди.

Во серијата глуми Сем Нил (Паркот Јура), Шамиер Андерсон (Разбудете се), Голшифтех Фарахани (Екстракција), Фирас Насар (Fauda) и Шиоли Кутсуна (Deadpool 2).

Тизерот за оваа нова серија ни покажува низа брзи слики од катастрофа што се случува на земјата, иако заканата за вонземјанин не е прикажана во кое било време.

Инвазија е напишана и продуцирана од Кинберг Вајл и Јакоб Вербруген познат по серии Вонземјанинот y Ловот. Во извршната продукција на оваа серија, се среќаваме Ендру Болдвин (Посетителот), Одри Чон (Зона на самракот), Ејми Кауфман (Вака нè гледаат) и Елиса Елис, плус Кети О'Конел Марш (Narcos, Ханибал)

Оваа прва сезона е составена од 10 епизоди и има многу гласачки ливчиња за обновување за втора сезона, особено ако земеме предвид дека бројот на продукции и изданија достапни на Apple TV + е сè уште многу мал и покрај фактот што нови содржини се објавуваат континуирано.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.