Веќе го имаме првиот трејлер за филмот Лебедова песна

Лебедова песна

Продолжуваме да зборуваме за Apple TV +. Компанијата од Купертино го објави својот канал на Apple TV на YouTube + на првиот трејлер за филмот Лебедова песна, филм кој ги има Глен Клоуз и Махершала Али како главни протагонисти и кој ќе излезе следната 17-ми декември.

Лебедова песна е жанровска драма сместена во иднина за татко и сопруг кои се запознаени со шанса да се преживее неизлечлива болест. Футуристичката драма ни покажува до каде некој ќе оди и колку е подготвен да се жртвува за луѓето што ги сака.

Во соопштение за печатот каде Apple го објави овој прв трејлер, можеме да прочитаме:

Сместен во блиска иднина, „Лебедова песна“ е моќно и емотивно патување раскажано низ очите на Камерон (Махершала Али), вљубен сопруг и татко на кој му е дијагностицирана смртна болест, кому неговиот лекар (Глен Клоуз) му претставува алтернативно решение за заштитете го вашето семејство од болка.

Додека Камерон се бори со тоа дали да ја промени или не судбината на неговото семејство, тој учи повеќе за животот и љубовта отколку што некогаш замислувал. „Лебедова песна“ истражува до каде ќе одиме и колку сме подготвени да се жртвуваме, за да го направиме животот посреќен за луѓето што ги сакаме.

Филмот е преполн со наградувани актери разни награди и номинации од Холивудската академија како Махершала Али, кој доби Оскар за месечината y Зелена книга во категоријата за најдобра споредна машка улога, Наоми Харис (номинирана за Оскар за месечината) y Глен Клоуз (со две номинации за Оскар за Светот според Гарп y Средба) меѓу другите. Сванг Свонг е сценарио и режирано од Бенџамин Клири.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.