Веќе го имаме дефектот на Apple Watch Series 4 од раката на iFixit

Експлодираше серија 4 на Apple Watch

Сè уште ги достигнува рацете на многу корисници и оние на iFixit веќе имаа време целосно да ја расклопат новата Apple Watch Series 4. Тој е првиот модел на Apple Watch што се продава во Шпанија со можност за користење на мобилната мрежа без да мора да бидете во близина на iPhone. 

Многумина се корисници кои чекаат на оваа класа написи и тоа е што пред да купат нов модел на уред на Apple, претпочитаат да знаат дали се добро изградени и ако има неуспеси во првите пратки на производот. 

Експертите за поправка веруваат дека додека оригиналниот Apple Watch беше ламиниран и користеше премногу лепак, серијата 4 е дизајнирана на „многу повнимателен“ начин. споредувајќи го со iPhone 5 над 4.

Експертот за Apple, Grон Грубер го спореди скокот во дизајнот во Apple Watch Series 4 со скокот во дизајнот што го донесе iPhone 4 на 5. Новиот Apple Watch серија 4 Од внатре е исто толку стилски, како и однадвор. На прв поглед, внатрешниот дизајн на моделите од Серија 4 повеќе или помалку личи на она што можевме да го видиме во претходните модели, имајќи батерија и Taptic Engine зафаќаат поголем простор.

Внатрешен екран Apple Watch Series 4

Сега, кога секоја од компонентите е анализирана, гледаме еволуција што е очигледна. Тој е целосно редизајниран. Несомнено е нов Apple Watch што ќе означи пред и после, давајќи му знаци на она што Apple можеби веќе го тестира, ако ова е моделот што го пуштија во продажба сега.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.