Калифорниските власти препорачуваат Apple да ги откаже своите презентации поради коронавирусот

Санта Клара

Се разбира дека не оставаме еден во друг и сега Владата на Калифорнија се чини дека им препорачува на Apple и другите северноамерикански брендови како што се Tesla, Google, Intel, Nvidia, Adobe или Netflix откажете ги нивните настани, презентации и други презентации поради коронавирусот.

La препорака важи за сите брендови и тоа е затоа што овие настани на големите компании како што е „Епл“ вклучуваат масовно раселување на луѓе: Во случајот на „Епл“, јасно е дека WWDC за овој месец ќе виси за конец, ако не кажеме „не“ место, но Денес единственото нешто што Епл би можело да го откаже ќе биде непотврдениот главен збор за месец март ...

Нема официјален запис за оваа главна точка, Apple не потврди ништо во моментот, но се очекува да го стори тоа во следните неколку дена и Препорака на округот Санта Клара, за компаниите да го суспендираат или избегнат одржувањето на ваков вид настани, ставаат сè на ред. Се чини дека сè ги возбудува настаните и е дека на нив исто така им е кажано во истата изјава да избегнуваат патувања надвор од земјата за да не се заразат, и извршните директори и самите вработени.

Првиот голем настан оваа година што беше откажан Светскиот мобилен конгрес во организација на ГСМА, настан во кој Apple нема присуство, но после ова, паднаа и други важни настани како што е Google i / O, спортски настани како што е GGPP на светскиот шампионат во мотоцикли, важни маратони, велосипедски настани и многу повеќе. Покрај тоа, некои презентации и настани продолжуваат да паѓаат од списокот токму сега, па не би било изненадувачки ако овие северноамерикански фирми внимаваат и избегнуваат масовни настани, нешто што ќе влијае на Apple и неговите главни теми.

Не е официјално, но се зборуваше за презентација на Apple за Крај на овој месец, се надевам дека може да се спроведе без проблем, но од она што го гледаме изгледа прилично лошо.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.