Вработените во Walmart ќе работат со Mac почнувајќи од следната година

Кој не го познава Волмарт, тоа е мултинационална дистрибутивна компанија, која главно се наоѓа во САД и Мексико. Тие се стоковни куќи со најголема моќност на американскиот континент. Денес го знаевме договор помеѓу Walmart и Apple, така што сите вработени во синџирот на дистрибуција работат со Mac почнувајќи од следната година. Во моментов, околу 7.000 вработени имаат Mac како пилот-тест. Компанијата има намера нејзините 100.000 вработени да имаат компјутер „Епл“ во максимум период од 12 месеци. На овој начин, Валмарт ги следи стапките на IBM, кој спроведе слична акција пред една година.

Тоа беше за време на прославата на Конференција за корисници на нацијата „fамф“, каде што Мајлс leacy Техничарот на Walmart го објави договорот постигнат со Apple. Натпреварот обединува експерти и пошироката јавност, кои бараат информации за информатичка технологија, но се фокусираа на продуктивноста со уредите Mac и iOS. Поточно, овој натпревар има две специфични области: Решение за распоредување на Mac и iOS уреди во бизнисот. Леси објасни дека Мек може да биде стандардната платформа за многу нејзини вработени.

El дебата во врска со употребата на Mac компјутери во компаниите има врска со цената на оваа опрема. За IBM и Walmart овие тимови се заштеда на трошоците. И покрај поголемата почетна инвестиција, опремата е попрофитабилна ако ги земеме предвид заштедите во одржувањето, антивирусот и долговечноста на производите. На долг рок, Mac-те згрижени и правилно одржувани можат да бидат поефикасни за вашиот бизнис. Конечно, преостанатата вредност на Mac компјутерите во иднина е многу поголема од традиционалните компјутерски компјутери. Сепак, компанијата мора да прилагоди некои процеси на macOS начинот на работа.

Искуството на IBM е значајно во големите корпорации. Затоа, лесно е за другите мултинационални компании да направат чекор кон овој начин на работа.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

3 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Сантијаго dijo

  Дали некој друг забележал дека „Волмарт“ е напишан погрешно?

  1.    Хавиер Порчар dijo

   Благодарам Сантијаго! ИСПОЛНИ. И извини за грешката. Мислам дека грешката доаѓа затоа што еден мој клиент ја кажува погрешно. Или можеби погрешно имам. Поздрав

 2.   Марио dijo

  На Аргентина и треба промена во културата на Вол Март. Ние го заслужуваме најдоброто