Гласините за пристигнувањето на Apple Pay во Мексико официјално негирани

Бангрејо

Колку и да сакаме корисниците на Apple во Мексико да имаат можност еднаш и засекогаш да ја користат услугата Apple Pay, се чини дека сè работи против него. Тоа нè потсетува малку на новостите во нашата земја за доаѓањето на услугата Apple Cash, што секогаш се чини дека пристигнува, но никогаш не доаѓа и во моментов е достапно само во САД.

Па, вчера попладне, корисник на Твитер објави неколку слики на кои можеше да се види VISA картичка од Банрегио банка и многу медиуми ја објавија веста, за неколку часа самата банка беше задолжена за негирање таквата изјава.

Твитот што ниту корисниците на „Епл“ во Мексико ниту ние не сакавме да го видиме е овој:

Овде официјално е потврдено дека во моментот и ако нема промени во последен момент, сè продолжува како што беше. Се чини чудно што е потребно толку време да се започне оваа услуга во Мексико и воопшто во Латинска Америка. Во секој случај, да се надеваме дека наскоро навистина ќе можеме да ја потврдиме оваа вест бидејќи станува збор за навистина удобен и безбеден сервис за плаќање за секоја ситуација, да, мора да имате датафони со NFC во сите продавници и дека во нашата земја на пример е една од најдобар, можете да платите со Apple Pay скоро каде било.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.