Деби на 6 нови екстензии во Фотографии за macOS High Sierra

Бидејќи претходните верзии на macOS, уредниците на фотографии можеа да вклучат намалени верзии во делот Фотографии екстензии за Mac. Односно, од интерфејсот „Фотографии на Apple“, можеме да примениме секаков вид ретуширање или филтер што ги имаме на располагање во уредникот на фотографии. Фотографијата е овозможена за тоа Точно е дека екстензиите за Фотографиите пристигнуваа со падови, но дефинитивната верзија на macOS High Sierra, доаѓа со неколку нови функции. Seeе видиме 4 од нив: WhiteWall, Mimeo Photos, GoodTimes, Mpix Photo PrintsShutterstock и Wix. 

Првиот од нив, Вајт Вол, ни овозможува да ја завршиме нашата фотографија како да е закачена на wallид или мурал. Тоа ни овозможува да избереме типови на рамки и монтажи на слики или да завршиме една фотографија покрај друга.

Користејќи ја моќноста на „Фотографии на Apple“, WhiteWall ви овозможува да ги прегледувате вашите слики што висат на вашиот wallид. Дизајнирајте свој образец за печатење фотографии од избор на омилени слики. Прво, одлучете дали сакате отпечатоци, монтирани отпечатоци или отпечатоци во рамка.

Потоа, заменете ги сликите, поставете ги на виртуелниот wallид, сменете ги нивните големини и исечете ги како што ви одговара. Откако ќе ги изберете саканите слики и аранжман, можете да направите измени во опциите за поставување или кадрирање што сте ги избрале. Имате традиционални рамки, можете дури и да ја изберете и големината на мат за да одговара на вашата фотографија. После тоа, потребно е само неколку кликања и вашите сеќавања одат на Вајт Вол за наградувана продукција.

Можете да преземете Вајт Вол, од продавницата Mac Apple.

Втората апликација е Фотографии на Мимео. Тоа е алтернатива на додатоците Фотографии за Mac при правење календари, картички или албуми. Откако ќе завршите, можете директно да ја нарачате работата од лабораторијата за фотографии.

Mimeo Photos е моќна нова екстензија за создавање фотографии, картички и календари во рамките на Photos for macOS High Sierra.

Откако ќе ја инсталирате апликацијата од Mac App Store, започнете со посета на Мои проекти и избирање на Mimeo Photos од опаѓачкото мени. Сега можете да изберете од широк спектар на производи за врвно печатење.

Mimeo Photos нуди широк спектар на теми за секоја пригода. Изберете оној што е совршен за вашиот проект или започнете од нула.

Ослободување од одговорност Фотографии на Мимео директно од продавницата Mac Apple.

Третото продолжување се нарекува Добри времиња. Направете колажи со висок квалитет и прецизност на сликите. Зборуваме за апликација која постојано се ажурира, така што вестите се постојани.

Бидете креативни со GoodTimes. Додека не го користите GoodTimes, не можете да го замислите влијанието што може да го имаат едноставните снимки. Сепак, GoodTimes е неверојатно моќна апликација: фокусна должина, точен 3Д дизајн во реално време, применливи ефекти и рамки, прецизно уредување. И ако не, прашајте ги нашите професионални клиенти.

Добри времиња Цената е на 21,99 € на Mac App Store.

Четвртата апликација се нарекува Фото-отпечатоци Mpix.

Тоа е апликација која ни овозможува да го видиме ефектот на нашата фотографија во акрилна, дрвена рамка, со метал на страните и многу повеќе поставувања. Откако работата ќе заврши, таа се испраќа во лабораторијата за да ја добие за неколку часа.

Можеме да преземеме Фото-отпечатоци Mpix, директно во продавницата за апликации Mac

Ние преминуваме на петтото продолжение, кое се нарекува Шетерфлај. Се повикува наставката Фотографии за macOS Шатерсток. Со него, можеме да направиме албуми со слики за неколку минути. Може да додадете 200 фотографии на секој проект.

Лесно трансформирајте ги вашите фотографии во прекрасни фото-книги за неколку минути. Shutterfly Photo Books е наставка Фотографии за macOS што ви овозможува да изберете фотографии, спомени или албуми и да ги поставите во фото-книга. Можете да изберете од различни стилови, дизајни и дизајни за да го направите онака како што сакате.

Може да ја преземете апликацијата Shutterstock бесплатно.

Шестата и последна екстензија, го добива името на Wix. Слично на Mimeo Photos, ви овозможува да креирате албуми со слики во мноштво стилови. Оваа апликација додава функција за споделување на нашата работа на социјалните мрежи или испраќање до семејството и пријателите.

Создадете прекрасни албуми со фотографии на Интернет директно од вашата Библиотека со слики на Mac. Секој албум е лесен за прилагодување за да го гледате како што сакате. Исто така е бесплатно.

Можете лесно да го испратите вашиот одличен албум со фотографии преку Интернет до семејството и пријателите како заедничка врска.

Wix, ви стои на располагање во следново линк.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Мерце dijo

  Ја преземав апликацијата Mimeo photos и се обидов да направам календар, но таа е на англиски јазик. Не можам да најдам начин да го претворам во каталонски, како што можевте да сторите порано со апликацијата Фотографии на Mac.
  Се надевам дека информации
  Благодарам