Домашна пред мрачна сезона XNUMX Приколка сега е достапна

Home пред мракот

Пред неколку дена, Apple објави прв трејлер од серијата Приказната на Лиси, серија снимена според романот на Стивен Кинг, чија премиера ќе биде на Apple TV + на 4 јуни. Сега е ред на серијата Home пред мракот, серија чија втора сезона ќе биде премиерно прикажана на услугата за емитување видео на Apple следниот 11 јуни и од кои веќе ја имаме на располагање првата приколка.

Домот пред мракот се базира на вистинската приказна за новинарската девојка Хилде Лисиак. Следи Хилд, деветгодишно девојче кое се сели во малиот град од каде потекнува нејзиниот татко. Таму открива случај на убиство што сите селани се обидоа да го закопаат и ја следат вистината за тоа што се случило.

Во оваа втора сезона, главниот јунак Хилд, продолжете со пребарувањето за да ги откриете тајните на пристаништето Еир, кога фарма мистериозно експлодира, експлозија што станува почеток на истрагата што ќе го наведе главниот јунак да се бори против корпорација, ставајќи го во опасност и нејзиното семејство и градот каде што живеат.

Theвезди серијата Принцот од Бруклин (Главен лик на филмот Проектот Флорида со Вилем Дафо и со кого ја доби наградата за критика за најдобар млад изведувач) во улогата на Хилд, Jimим Старгес (21: Блек Jackек) како татко на Хилд, Аби Милер (Луди луѓе, оправдано: законот на Рјалан) меѓу другите.

Зад оваа серија стои Дана Фокс (која исто така учествувала во сценариото), Дара Ресник Криси, Јон М. Чу, Розмари Родригез и Кет Кендлер. Анонимна содржина е во производство заедно со Para Mount Television.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.