Еве ги производите на Apple редизајнирани со екран како iPhone X

Оние кои го сакаме екосистемот на „Епл“ и она што оваа компанија го претставува, знаеме дека доаѓањето на „Ајфон Х“ е само врв на санта мраз што допрва претстои. Сите се прашуваме како уредите на брендот, како што се MacBooks, iMac или Apple Watch, ќе се развиваат од 3 ноември во однос на она што Apple може да го промени на нивните екрани. 

Само што размислував за тоа, ми го олабавува 'рбетот и е дека ќе бидеме во увертира на она што веќе го видовме во футуристичките филмови во однос на уредите „на сите екрани“. Доаѓањето на супериорниот „остров“ на iPhone X натоварен со сензори не е случајно а тоа е дека Apple тестира нов концепт на технологија.

Овој концепт кај iPhone како iPhone X е прилагоден по големина, но ако размислиме за можна имплементација на овој остров во поголеми уреди како iPad, MacBook или дури iMac изгледа прилично мал и воздржан со што ако би имале поизразен концепт на „цел екран“. 

На рендерите што можете да ги видите на видеото што ги прикачуваме, се прикажува iPad со островот сензор и екранот до работ, покрај отсуството на копчето Home, 12-инчен MacBook со извонреден OLED екран на рабовите и островот во центарот на него или Apple Watch што одржувањето на истото тело би добило многу ако екранот достигне работ како што се случува во iPhone X. 

За сето ова, затоа светот на потрошувачите компјутери е изложен на нова промена што нема да потрае многу долго, а тоа е затоа што откривањето на графенот, основниот материјал на овие „флексибилни“ технологии, како што се екраните што сме гледајќи, ќе биде задолжен човештвото да влезе во нова технолошка фаза. Apple, знаеме дека си на тоа!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Кристијан лонтоп dijo

  единствениот употреблив е MacBook 😀 XD

 2.   Хорхе А.Масиел Руиз dijo

  Мислам дека тоа не е многу функционално на iPad.