2020 Powerbeats веќе се одобрени за продажба

2020 Powerbeats се подготвени за продажба

Во САД кога безжичен уред сака да се појави на пазарот, потребно е одобрување од FCC (Федерална комисија за комуникации). Познато е дека ова тело веќе го одобри она што се чини дека ќе бидат новиот Powerbeats 2020 година. Многу слична на минатата година, но се чини дека крие неколку интересни новости.

2020 Powerbeats може да дојде со откажување на бучавата

Apple веќе доби одобрение од FCC да ги пушти во оптек Powerbeats 2020. Во документот за одобрување, слушалките имаат а многу сличен дизајн до моделот 2019 година.

Всушност, во документот името на Powerbeats 2020 не е споменато, но има јасна референца кога ќе го видите дизајнот што се однесува на пишувањето на слушалките како што е моделите А2453 и А2454.

Удари во моќност 2020

Во пишувањето не е ценето каква ќе биде веста за овие Powerbeats 2020. Она што е познато е дека на моделот на 2019 година нема активно откажување на бучавата. Една од гласините што се лансираат за годинешниот модел е тоа ќе ја имаат оваа одлика кои веќе вклучуваат AirPods Pro.

Не се знае точно кога Apple ќе го претстави овој нов модел на слушалки, кои како што гледаме и знаеме се доста различни од оние на брендот Apple.

Тие носат лента за на глава која е прицврстена на увото и се издвојуваат многу повеќе од кој било модел на AirPod. Но, во нешто што треба да го разликуваат. На овој начин, американската компанија е покриена со здравство и опфаќа поголем кориснички секторШто ако само белите слушалки останат на пазарот.

Треба само да почекате и се надеваме дека нема да биде долго за Apple да ги објави. На нови уреди за оваа година. Ми се чини дека јунската конференцијаBeе биде многу интензивно и не само затоа што првпат се прави целосно на Интернет.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.