Apple го објави Safari Technology Preview 132

Преглед на технологија за Safari

Новата верзија на експерименталниот прелистувач на Apple сега е достапна за сите корисници. Во овој случај тоа е верзија 132 И тоа доаѓа само две недели откако беше објавена претходната верзија. Како и секогаш во овие нови верзии, некои вообичаени грешки и грешки се коригираат како додаток на типичните подобрувања во JavaScript, CSS, валидација на формата, веб -инспектор, веб -API, WebCrypto, подобрувања на медиумите и перформансите.

Како што сите или скоро сите веќе знаете, ние се соочуваме со независен прелистувач за да доживуваме новости и со целосно бесплатно преземање што секој корисник може да го инсталира на Mac. Во ова, правилото е јасно и едноставно, колку повеќе корисници го пробаат овој прелистувач, толку повеќе повратни информации добива Apple за да открие грешки и да ги примени потребните корекции. Исто така, како што секогаш се сеќаваме во ажурирањата што пристигнуваат за биде инсталиран нема потреба да имате сметка за програмер и секој може да преземе со едноставно пристапување до веб-страницата за развивачи на фирмата Купертино.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.