Играта The Sunless Sea, бесплатна за ограничено време во продавницата на Epic Games

Море без сонце

Без оглед на војната на Еп со Епл, тоа не значи дека не можеме искористете ги неделните понуди што ни се достапни потполно бесплатно. Овој пат станува збор за играта Море без сонце, игра што можеме да ја преземеме бесплатно до четврток, 4 март во 17:XNUMX часот (по шпанско време).

Море без сонце е истражен фокус на готски хорор RPG со наратив. Вообичаената цена на оваа игра е 14,99 евра, но до следниот четврток, можеме да го преземеме бесплатно преку Инсталатор на продавницата на Epic Games во делот Продавница и кликнување на банерот за игра.

Море без сонце е а истражување и преживување RPG со рогуелични елементи што се појави на пазарот благодарение на кампањата на Kickstarter. Овој наслов има амбиент кој нè потсетува на романите на HP Lovecraft, во викторијанскиот готски универзум на Паднатиот Лондон.

Она што ни го нуди Морето без сонце

Првото нешто што мора да направиме е изберете брод, назначете капетан и оддалечете се од пристаништата за да влезете во Унтерзи. Завршувањето на екипажот со корсари, соочување со тримарани и златни агенти на „Зората машина“, се некои од пречките со кои ќе се соочиме на патот.

Ако сме вешти и сакаме да ги надминеме своите граници, можеме пронашол пиратско кнежевство или плови над Унтерзи. Доколку ви се допаѓа оваа титула, можете да го истражите и морското дно на Унтерзи со проширувањето Зубамаринер, достапно за 6,99 евра.

Барања за море без сонце

За да можеме да уживаме во оваа титула, со нашиот тим мора да управуваат OS X 10.6 или подоцна. Процесорот мора да работи на 2 GHz. Во однос на меморијата, со само 1 GB RAM меморија е доволно, а во однос на просторот за складирање само 700 MB.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.