Играта Hand of Fate 2 достапна бесплатно за ограничено време

Рака на судбината 2

Оваа недела, момците од Епски игри ја ставаат играта бесплатно нам Рака на судбината 2, игра што покрај тоа што е компатибилна со Виндоус, исто така е компатибилна и со macOS, па доколку веќе уживавте во првата верзија и ви се допадна, можете да продолжите да ја правите без да потрошите ниту едно евро.

Hand of Fate 2 има редовна цена во продавницата Epic од 23,99 евра, но можеме да го преземеме бесплатно до следниот четврток, 29 април во 5 часот попладне (по шпанско време). Hand of Fate 2 е табла игра полна со мисии што може да се игра одново и одново, каде што треба да отклучуваме картички за да ја изградиме нашата авантура и да ги победиме непријателите во борба во реално време.

Барања за рака на судбината 2

За да уживате во оваа титула на нашиот Mac, мора да управува со него OS X 10.9 или повисок со процесори од 5 GHz Intel Core i2.4, придружени со 4 GB RAM меморија и 4 GB складирање. Гласовите се достапни само на англиски јазик, а не текстовите што се преведени на шпански јазик.

Уживајте во понудата

Hand of Fate 2 е достапна за вашата Преземете бесплатно до 29 април во 5 часот попладне (по шпанско време). За да можете да ја искористите оваа понуда, треба само да создадете епска сметка (ако веќе сте играле или сте ја играле истата сметка што работи за вас), посетете ја овој линк или отворете ја апликацијата и побарајте ја играта во категоријата Продавница.

Не треба да ја преземате играта во тоа време, од еднаш поврзани со нашата сметка, можете да уживате кога имате време.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.