Извештајот открива нов 23-инчен iMac и 11-инчен нискобуџетен iPad за оваа година

иМек

Два нови уреди на Apple можеа да ја видат светлината оваа година. Едното ми изгледа логично, другото не. Првиот може да биде нов 23-инчен iMac. Тоа ми се чини во ред. Постои премногу растојание помеѓу сегашниот iMac од 21.5 инчи и 27. Голема разлика во големината, а исто така и во цената. Средината од 23 инчи ми се чини разумна идеја.

Наместо тоа, не гледам потреба од А. 11 инчен iPad економски Мислам дека понудата на iPad-а е многу широка, со големини и цени за сите буџети. Не мислам дека е потребно. Но, еј, колку повеќе понуда има од компанијата, толку подобро за корисникот.

Нов извештај од Кина Тајмс Имајте на ум дека Apple планира да претстави нов 23-инчен iMac подоцна оваа година. Излегува и нов ефтин 11-инчен iPad. Извештајот исто така нагласува како пандемијата на коронавирусите влијае на идните уреди со мини-LED дисплеи.

Можеби оваа пандемија ја натера компанијата да лансира нова Низок трошок на iPadПоради сегашната голема побарувачка за iPad-и ширум светот поради затворање. Тековниот iPad е 10.2 инчи, а iPad Air е 10.5 инчи. 11-инчниот е само на iPad Pro, многу поскап од претходните.

Што се однесува до iMac, во извештајот се забележува дека Apple развива нов 23-инчен, со масовно производство во трет триместар оваа година и нејзиното објавување пред Божиќ.

Една можност би била овој нов модел да ги има истите надворешни мерења како и сегашните 21.5-инчни, но со а многу помала рамка. Истата рамка ја гледаме на екраните на iMac многу години, а намалувањето би имало смисла.

Во истиот извештај се зборува и за доцнењето во можноста да се претстават iPad-и и MacBooks со мини-LED екрани. Apple веќе сакаше да лансира уред оваа година, но поради среќниот Covid-19, се чини дека овие лансирања ќе се одложат до 2021.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.