Звучници на Икеа, важност од ажурирање на Mac и многу повеќе. Најдоброто во неделата во Јас сум од Мек

Јас сум од мак

Оваа недела се враќаме по неколку слободни денови за Божиќните празници и се враќаме како и секогаш полни со енергија и новости поврзани со светот на Apple. Ние сакаме ја честитам новата година на секој од вас дека сте со нас секој ден, како на веб, така и на различни социјални мрежи и во подкастот на Apple што го спроведуваме заедно со тимот на Actualidad iPhone.

Во втората недела од новата 2022 година, гласините и новостите за производите на Apple не престануваат, а има и неколку интересни вести кои сакаме да ги споделиме со сите вас денес, недела. Значи Ајде да одиме со најважните моменти од оваа недела во Јас сум од Mac.

Започнуваме со вестите за Икеа и нејзините нови Звучници за полици кои се прилагодуваат на AirPlay 2. Во овој случај тоа е целосно ажурирање на звучниците што ги прави една од најдобрите опции во овој сегмент. Добар звук од раката на дизајнот на Sonos и Ikea.

Монтереј 12.1

Продолжуваме со вестите за важноста да го ажурираме нашиот Mac со најновата достапна верзија. Во овој случај тоа е најновите верзии на macOS Big Sur и macOS Monterey лансиран од Apple пред некое време и сега решение за голем безбедносен проблем.

оваа недела некои Услугите на Apple престанаа да работат неколку часа. Се чини дека проблемот не требаше долго да се реши, но како што сите знаеме кај Apple секој неуспех е зголемен и тоа стигна до различни медиуми како што се случуваше во претходните прилики. Моментално се е поправено и работи перфектно.

TSMC

За крај, сакаме да ги споделиме вестите за приход што Apple го генерира на трети компании. Овие компании како TSMC добиваат некои Спектакуларен профит благодарение на фирмата од Купертино и очигледно на работата што тие самите ја работат.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.