Како да се отпишете од е-пошта користејќи пошта

пошта

Една од новините што ја имаме на располагање во новата верзија на macOS Catalina е опцијата за „Отпиши се“ од која било сметка по е-пошта. Да, оваа опција ни овозможува да се отпишеме од која било страница од апликацијата за пошта на нашиот Mac.Тоа е нешто што многумина од нас го имаат активно од разни веб-страници како што се продавници, веб-страници или слично и што не знаеме како да го отстраниме така Apple го олеснува во овој случај.

Едноставно, треба да пристапиме до нашата сметка за пошта во која тие постојано ни испраќаат е-пошта со рекламирање, разни информации или слично. Сега од пошта можеме да се отпишеме до списокот на едноставен и директен начин. За ова, треба да ги следиме овие едноставни чекори:

  • Ја отвораме апликацијата за пошта и е-поштата добиена од список
  • Сега треба да кликнеме на опцијата што се појавува на десната страна и која јасно го кажува тоа: «Откажи ја претплатата»
  • Откако ќе кликнете, ние го прифаќаме банерот за потврда и тоа е тоа.

Едноставен и брз начин да избегнеме пошта што не ја сакаме и која од некоја или друга причина сме ја претплатиле. Сега оваа претплата ќе престане да ни испраќа известувања во форма на е-пошта. Но, не грижете се, ако не сте размислувале добро за откажување на овие претплати и сакаме повторно да ги добиеме, едноставно мораме активирајте ја претплатата директно со испраќачот. Оваа опција е многу интересна и е достапна само во macOS Catalina и апликацијата Mail.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.