Како брзо и лесно да избришете аларм на вашиот iPhone

Сигурно сите имате зачувано неколку аларми iPhone. Некои од вас ги користат често, како да станувате од кревет наутро. Другите од друга страна се точни, вие програмиравте а аларм еден ден за одредена пригода и тоа е тоа, па можете да го избришете за да ги организирате алармите подобро и да не се изгубите при уредување на кој било од нив.

до избришете или избришете аларм на вашиот iPhone Не е потребно да го притиснете копчето Уреди, можете да го направите тоа на многу поедноставен и пред сè, побрз начин.

Отворете ја апликацијата Часовник на вашиот iPhone и изберете Аларми.

Како брзо и лесно да избришете аларм на вашиот iPhone

Откако ќе го пронајдете аларм сакате да избришете, лизнете го прстот налево и притиснете бришење.

Како брзо и лесно да избришете аларм на вашиот iPhone

Како што можете да видите, со учење на овие видови гестови што се наоѓаат низ вашиот iPhone, ќе можете полесно да управувате не само со алармите, туку и со многу други карактеристики, како што се вашите е-пошта.

И ако имате часовник за јаболка, еве ние да ви кажеме како да ги оневозможите алармите на вашиот Apple Watch

Ако ви се допадна овој пост, не пропуштајте уште многу совети, трикови и упатства во нашиот дел Упатства. И ако се сомневате, во Applelised Прашања ќе можете да ги поставите сите прашања што ги имате и исто така да им помогнете на другите корисници да ги расчистат своите сомнежи.

Ахм! И не пропуштајте го нашиот најнов Подкаст, Apple Talkings 15 | Утре кога ќе започне војната

.

ИЗВОР | iPhone живот


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Алехандро Галарца dijo

    Многу побрзо да му кажеме на Сири да создаде аларм за нас, да го деактивира или избрише.