Кетрин ЛаНаса се приклучува на екипата на серијалот „Епл“ дали спиете? од Apple

Кога се чинеше дека момците од Купертино ја затворија целата екипа на актери и актерки што ќе бидат дел од една од нивните најочекувани серии, Дали спиете? Според медиумот Deadline, Кетрин ЛаНаса се приклучи на екипата на оваа серија, серија која се одликува со Октавија Спенсер, како главна атракција и Лизи Каплан.

Според овој медиум, ЛаНаса игра нов лик во серијата како замена за Мун Клодгод, кој ќе ја напушти серијата по првите 4 епизоди, од 8-те кои се дел од првата сезона. Во моментов, немаме новости за тоа кога се очекува датумот за започнување на лансирање на оваа нова видео платформа, платформа на Apple чија главна атракција ќе биде оваа серија.

Во серијалот Дали спиете? Октавија Спенсер игра во улогата на Попи Парнел, истражувачки новинар кој се надева решете убиство од пред неколку децении преку подкаст. LaNasa, ќе го игра продуцентот на Попи, Ноа Хавиланд, додека продуцентот на Белгуд, Кет Мин, е најдобриот пријател на главниот јунак Попи. Во оваа серија играат уште Арон Пол, Елизабет Перкинс, Мехи Фифер, Мајкл Бич, Трејси Томс, Ханефех Вод и Рон Цефас.

Компанијата со седиште во Купертино моментално работи на производство на оригинална содржина за својата идна видео-платформа, каде драми и комедии заедно со анимирани серии тие ќе бидат вашата главна атракција. Оваа услуга, според најоптимистичките гласини, би можела да ја види светлината во март следната година.

Покрај оригиналните и анимациони серии, компанијата со седиште во Купертино купува и права на различни документарни филмови, со цел првично да понуди платформа со поголема количина содржина, иако треба да постигне договор со голем дистрибутер доколку сака да биде опција што треба да ја земат предвид корисниците на овој вид содржина.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)