LAER, кутија за батерии што ќе ги полни сите ваши гаџети: MacBook и iPhone

Кутија LAER за MacBook и iPhone

Станува сè почесто да се гледаат луѓе кои работат надвор од домот или канцеларијата. Уште повеќе, бројот на професионалци слободен се зголемува Но, секогаш да бидеме оперативни, мора да бидете подготвени да се соочите со целиот ден на работа И една од главните пречки е да не можете да имате доволно автономија во вашите главни алатки за работа (видете лаптоп и мобилен телефон). Знаеме дека и лаптопите и ајфоните на MacBook се едни од најефикасните во овој поглед, но тоа никогаш не е доволно. Од овие потреби - и други - се раѓа куќиштето за интегрирана батерија LAER.

Оваа торба со вкрстено тело Во него има внатрешен простор за да може да се транспортира лаптопот, како и батеријата со голем капацитет. LAER е убава обвивка што исто така тоа ќе послужи како поддршка за да можеме да работиме поудобно кога ги користиме нозете за поддршка на лаптопот.

ЛАЕР-ракав за MacBook

Од друга страна, куќиштето не само што нуди батерија што ви овозможува да се поврзете со компјутери користејќи физички врски како што се USB-C (во случајот со компјутерите на Apple). Неодамна, како што знаете, Apple ги лансираше iPhone 8 и iPhone X. И една од најголемите новини на сите овие модели е што тие додадоа безжично полнење користејќи технологија Qi. Добро тогаш, од надворешната страна на случајот LAER ќе имаме база Qi каде што можеме да ја поставиме нашата паметен телефон од Apple и дека се полни без да се користат кабли.

исто така, LAER може да се конфигурира и неговата употреба може да ја прилагодите во зависност од gadgets, што го носиш тој ден. Зошто го кажуваме ова? Па, бидејќи батеријата има модули што може да се отстранат и можете да додадете повеќе или помалку капацитет; односно пакетот е придружен со a 5.000 милиампер модул, како и 20.000 милиампер модул.

Футрола LAER во функција

И на крај, овој случај LEAR беше проект кој започна на Индиегого. И минатиот јули заврши периодот на финансирање. Конечно, беше можно да се соберат повеќе од 150% од потребното. Првите единици ќе пристигнат следниот март. И Неговата цена започнува од 150 долари и достигнува до 185 долари за најопремената верзија.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.