macOS Висока Сиера, БМВ на обс, финансиски резултати и многу повеќе. Најдоброто од неделата сум од Мек

Изминатиов петок, многумина од нас кои нè следат, јас сум од Мек веќе го имате во ваши раце долгоочекуваниот iPhone X, несомнено еден од најочекуваните паметни телефони од корисниците на Apple и не-корисниците. Во оваа смисла, неделата започна силно и веќе ја имаме новата верзија на iPhone на улиците и се чини дека беше вистински успех, да, имаме и други интересни и важни новости за раскажување.

Во овој случај, една од најважните е новата надградба на macOS High Sierra, неговата верзија 10.13.1, но има уште неколку вести што можеме да ги истакнеме оваа недела, што официјално се совпаѓа со доаѓањето на месец ноември оставајќи го за само еден месец времето до доаѓањето на новиот iMac Pro.

Првата од извонредните вести како што рековме на почетокот не може да биде друга од пристигнувањето на macOS Висока Сиера 10.13.1 за сите корисници на Mac. Во овој случај, подобрувањата се доволни и нови емотикони како визуелна новина.

Следната вест се однесува на Аукција на БМВ за Стив sобс. Аукциската куќа Сотби успеа да ја организира аукцијата затоа што сегашниот сопственик на возилото сака да извлече неколку стотици илјади долари од неа. На почетокот, автомобилот припаѓаше на друг Извршен директор, оној на Оракл, наречен Лери Елисон, кој во 2000 година му го понуди на sобс овој скапоцен камен, кажувајќи му дека навистина е чудо што беше во согласност со неговата животна филозофија.

Дали сте еден од оние кои се пријавиле на услугите на Apple со сметка за е-пошта од трета страна (Gmail, Yahoo!, Outlook, итн.)? Дали сакате да го промените ова за сметка за е-пошта на Apple? Па, од минатиот понеделник Apple ви дозволува да ја направите оваа промена за една од своите сметки е-пошта завршува на @icloud, @ mac.com или @ me.com.

Проблеми со миграција на птици во Apple Store Чикаго

Најновите вести се однесуваат на финансиските резултати за третиот квартал на 2017 година, четири фискален квартал на компанијата, и со која се затвора 2017 година. Како и обично, Apple уште еднаш ги сруши најдобрите прогнози на аналитичарите и во случајот наMac успеа да продаде 10% повеќе од истиот период минатата година.

Сега оние кои имате iPhone X да уживаат во неговите доблести, оние кои го чекаат, охрабрувајте дека има помалку. Добра недела!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.