Мартин Скорсезе се обраќа на „Епл ТВ“ за финансирање на неговиот следен филм

Откако Apple TV + беше официјално објавен минатиот ноември, стриминг видео услугата на Apple исчезна зголемувајќи го својот каталог секој месец, дали во серија, филм или документарен формат. Иако наиде на некои проблеми на патот (The Banker), намерата за поддршка на филмската индустрија е сè уште присутна.

Според „Волстрит журнал“, Мартин Скорсезе бара финансирање за неговиот следен филм, филм насловен Убијци на Цветната Месечина, откако видов како, уште еднаш, Парамаунт Пикчрс не сака да продолжи со проектот, како што веќе се случи со Ирците, последниот филм на овој режисер кој заврши на Нетфликс.

Овој нов филм ќе го има Леонардо ди Каприо како главен протагонист и негов буџетот е близу 200 милиони долари, проблем за Парамаунт што го принуди Скорсезе да бара финансирање на Нетфликс и Епл ТВ +, бидејќи не е подготвен да направи толку голема инвестиција.

„Ирецот“, последниот филм на Мартин Скорсезе, тренираше само во 45 кина во Соединетите Држави, пред неговото лансирање на „Нетфликс“, затоа, колекцијата на благајните може да покрие само мал дел од инвестицијата што ја направи гигантот за стриминг видео, инвестиција што достигна 175 милиони долари.

Оваа точка може да биде точка за, така што овој нов филм конечно завршува на Apple TV +, уште од Apple. Оние од Купертино се залагаат за премиери на нивните филмови во киносалите пред нивното лансирање во нивниот сервис на видео-преноси. Исто така, најверојатно, ќе постигне договор со Парамаунт, така што ова се справи со дистрибуцијата во кината и „Епл“ ги стави парите за да го спроведе ова ново производство за кое знаеме малку или ништо.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.