Мај ќе биде месецот во кој Apple ќе отвори неколку свои продавници

Се чини дека евентуалното отворање на многу од продавниците на Apple кои во моментов се затворени поради Covid-19 може да се случи некаде во мај. Да, Apple би размислувал да отвори многу свои продавници за кои во моментов се затворени надвор од Кина средина на мај.

Деидре О’Брајан, веќе ќе ја комуницираше веста внатрешно со некои од неговите вработени, а веста протече во медиумите. Досега, компанијата само ги отвори своите продавници во Кина и Јужна Кореја бидејќи претходната епидемија на коронавирус беше запрена пред неколку недели по период на карантин.

Продавниците што повторно ќе се отворат се непознати

Иако е точно дека изјавата на О’Брајан се чини јасна во врска со повторното отворање на продавниците, не постои јасно упатство за тоа која од овие продавници што ја имаат низ целиот свет ќе биде повторно отворена. Она што се чини евидентно е дека тоа ќе започне со земјите во кои избивање на коронавирус И, сигурно е дека тоа се прави во посебни периоди со добро обележани безбедносни мерки за да се влијае на безбедноста на вработените и корисниците на продавниците што е можно помалку. Контролите на температурата, средството за дезинфекција на вратите и ограничувањето на луѓето внатре ќе бидат мерките што сигурно ќе бидат преземени во продавниците.

Покрај тоа, компанијата се очекува да отвори некои од своите продавници en los Estados Unidos претходно овој мај, бидејќи некои држави започнаа да ги укинуваат ограничувањата за заклучување или планираат да ги укинат наскоро.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.