Метју Робертс, ни покажува практично завршен Епл Парк

Од минатиот септември немавме ново видео за напредокот на „Епл парк“ на видео, а сега добро познатиот пилот на беспилотни летала Метју Робертс, ни остава нова снимка со неговиот дрон околу комплет. Вистината е дека можете да видите како целиот кампус е практично завршен и тоа е она што Apple го планираше и покрај фактот зградите недостасуваат и во рингот и надвор за да бидат завршени.

Може да се види центар за посетители сега е отворен дури и со луѓе што фотографираат, дел од прстенот оној со продавницата или дури и езерцето полно со вода. Мораме да кажеме дека тие се навистина близу до завршување на работата и ова е многу добра вест за Apple и особено за најголемиот дел од работниците во компанијата, без да заборавиме дека некои од нив се во надворешните канцеларии на рингот од минатиот април. .

Ова е видеото што ни го покажува напредокот на крајот на ноември направен од Метју Робертс:

Сега и до крајот на годината, работата ќе продолжи стабилно на „Епл парк“ и работата може да престане до средината на 2018 година, што Не ни е јасен датумот на завршување на работата. „Епл“ инсистира на тоа дека сè треба да биде совршено и ова може да значи некои одложувања во внатрешната конструкција како што видовме пред неколку месеци, но на крајот најголемиот дел од „Епл парк“ веќе изгледа завршено и следниве уреди ќе бидат претставени на ова огромно место во внатрешноста на Стив Театар за работни места како што се случи со новите модели на iPhone.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.