Може да биде месец за лансирање на новиот 13 XNUMX MacBook Pro

Проект MacBook Pro од 16 инчи

Веќе имаме неколку гласини дека Apple може да лансира нов 14-инчен MacBook Pro за да го замени сегашниот компјутер со 13 инчи, но гласините засега остануваат. Неодамна добро познатиот аналитичар Минг-Чи Куо, изјави дека како што се случи со новиот 15-инчен MacBook Pro, тоа ќе се случи и со 13-инчниот. Зголемувањето на екранот логично е предизвикано од намалување на рамката повеќе отколку со зголемувањето на самиот екран, но исто така ќе доаѓа со новата тастатура со механизам за ножици.

Нова тастатура и поголем екран

Ова заедно со новините во процесорите би биле најистакнатите промени во овие 14,1-инчен MacBook Pro што според познатиот корисник на социјалната мрежа Твитер, Jonон Просер, ќе пристигне следниот мај. Не можеме да се сомневаме во овие гласини во моментов, бидејќи во секој момент тие можат да станат реалност, главните белешки за оваа година ќе бидат оскудни, ако не и непостоечки, и тие едноставно треба да притиснат копче за да се направи светското лансирање на веб-страницата на компанијата.

Ова се случуваше многу години со внатрешни хардверски промени во Mac, но сега со кризата Covid-19 тоа е начинот на кој Apple ни ги претставува своите нови производи, сите. Значи, можеме да бидеме внимателни кон веб-страницата на „Епл“, во случај во следните денови да го започнат овој гласин iPhone SE за следниот 15 април И тогаш ќе видиме дали овие нови 14,1-инчни MacBook Pro за кои се шпекулира сега ќе пристигнат во мај.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.