Prime Day: Најдобри зделки на Mac и додатоци

Премиер Деј Мак зделки

Тука е. Оној што го чекаат многу Prime Days започна пред неколку часа и, како и обично, ни става на располагање голем број понуди, многу од нив за ограничено време и кои понекогаш, во зависност од понудата, тие брзо се распродаваат.

Ако сакате да го искористите Prime Day за да го обновите вашиот Mac или да купите додатоци за вашата опрема, ве поканувам да ја разгледате листата што ја оставам подолу со најдобри зделки за Mac и додатоци.

Mac

MacBook Air 2020 од 949 евра

El MacBook Air со процесор Apple M1, со 8 GB RAM и 256 GB простор за складирање на податоци SSD, е достапен за 949 евра. Верзијата со 512 GB простор, одете нагоре до 1.249 евра.

iMac 2021 од 1.369 евра

Нова iMac 2021 година

Новиот iMac од 2021 година, со процесорот М1 и достапна во широк спектар на бои, достапна е на Амазон за време на Prime Day само 1.369 евра, да, само моделот во сребро. Нејзината официјална цена од 1.449 евра.

Овој модел вклучува 8 GB RAM, 256 GB простор, процесор на Apple M1 со 8 јадра и 24-инчен екран со 4,5К резолуција во дебелина од само 1,15 см.

Моделот со 512 GB простор за складирање, исто така се спушта и е достапно за 1799 евра, 100 евра под вообичаената цена.

27-инчен iMac 5K, модел 2020, од ​​1.594 евра

иМек

Ако новиот 24-инчен iMac е премал за вас и едвај чекате Apple да го започне моделот со процесорот М1, треба да погледнете во 27-инчен iMac, Модел 2020, кој е достапен за 1.594 евра.

Овој модел вклучува 8 GB RAM меморија и 256 GB простор. Овој модел вклучува 5-јадрен процесор 3.1 GHz Intel I6, т.е. 5 инчен 27K дисплеј  и графичка AMD Radeo Pro 5500 XT.

Mac Mini од 739 евра

Apple Mac mini

Ако веќе имате глувче, тастатура и монитор и она што го барате е обновете го вашиот Mac Mini, на Амазон ќе го најдете Mac Mini 2020, со Процесор Apple M1, 8 GB RAM и 256 GB простор за 730 евра. Неговата вообичаена цена е 799 евра.

Ние исто така наоѓаме на понуда на Модел од 512 GB складирање и истите карактеристики (процесор М1 и 8 GB RAM) за 929 евра, што е 100 евра попуст на вообичаената цена, што е 1.029 евра.

Епл Види

Серија 3 од 169 евра

Apple Watch серија 3

El Apple Watch серија 3, уред кој изгледаше како да ќе остане надвор од watchOS 8 (конечно ако се ажурира) е одлична опција ако не сакате да потрошите многу пари на вашиот прв Apple Watch. Овој модел е достапен во верзијата 38мм за само 169 евра.. На 42мм модел Се нуди и за 199 евра.

Серија 6 од 369 евра

Apple Watch серија 6

Од 389 евра, можете да го добиете моделот Apple Watch Series 6 со GPS и 44мм, модел со алуминиумска кутија и силиконски ремен. 40мм моделот е исто така во продажба за само 369 евра.

Моделот со врска со податоци наоѓате и интересни попусти: Серија 6 40мм со мобилни податоци е достапен за 418 евра додека Верзијата од 44 мм оди до 459 евра.

Apple Watch Series 6 ни нуди како главна новина во однос на неговите претходници a мерач на кислород во крвта. Исто така, ни овозможува да го контролираме срцевиот ритам преку функцијата на електрокардиограм што овој модел ја вклучува од Серија 4.

Додатоци

AirPods Pro за 188 евра

Apple AirPods Pro

Една од најдобрите зделки што можеме да ја најдеме на Prime Day, ја наоѓаме во AirPods Pro, безжичните слушалки на Apple за поништување на бучавата што се достапни за 188 евра, 100 евра поевтино отколку во Apple Store.

AirPods за 129 евра

Apple AirPods

Втората генерација на AirPods, исто така е достапна во А. многу интересна цена. Можеме да го најдеме моделот што кабелско полнење за 129 евра.

Поддршка за HomePod мини

Ако не ви се допаѓа само идејата да го оставите HomePod mini на ормар, така што тоа ќе остане незабележано, можете да се одлучите за една од различните HomePod мини поддршка што можеме да ги најдеме на Амазон, како што е моделот на PluzzAcc и тоа од Козиказа, и двајцата достапни за 10,99 евра.

Зелен центар 6 во 1

Ако сакате да ги проширите портите на вашиот MacBook Air или MacBook Pro со USB-C порти, можете да го разгледате овој Ugreen Hub, центар што преку две USB-C порти на нашиот Mac, ни нуди до 6 различни излези: 2 USB 3.0 порти, 4K HDMI порт, читач на картички SD и TF, 3W USB-C Thunderbolt 100.

Овој центар е интегриран во опремата и можеме да го транспортираме со него без да мора да го соблекуваме и да го ставаме. Неговата вообичаена цена е 25,99 еврано можеме да го најдеме за само 20,79 евра.

Волшебно глувче, магична тастатура и волшебна трака

Глушец и тастатура

Додека Apple сè уште мисли дека се полни глувчето на дното Сè уште е одлична идеја, единствената опција што ја имаме на располагање доколку сакаме „Магичен глушец“ е да се определиме за оваа верзија.

Волшебниот глушец 2 е достапен во Space Grey. за 86,64 евра. Треба да се запомни дека за неколку дена, сите додатоци во оваа боја, веќе не се достапни за продажба преку официјалните канали на дистрибуција на Apple.

Во моментов, достапна е и Амазон Trakcpad во Space Grey за 149 евра, па ако сакате да го фатите сега тоа повеќе не се продава од Apple, треба да ја искористите оваа можност.

Истото се случува со Магична тастатура со нумеричка тастатура. Додека моделот во боја Просторно сиво е достапно за 149 евра (без никаков вид на попуст), класичен модел во бело можеме да го најдеме за 121 евро.

Алуминиумска заграда со USB-C врска

Satechi - додатоци за маки

Ако имате iMac и сакате да ги проширите пристаништата и да ги имате повеќе на располагање, Satechi ни нуди a држач за алуминиум што ни нуди 1 USB-C порт, 3 USB 3.0 порти, слотови за microSD и SD картички, како и 3,5 mm порт за слушалки.

Овој модел е достапен во простор сиво и бело. Ние можеме најдете на Амазон за 89,99 евра.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.