Најнови јавни бета -листи на macOS Monterey

Откако вчера Apple објави за програмери бета верзија 5 на macOS Monterey достапен само за програмери, денес имаме на дофат на раката која е најновата јавна бета верзија на овој нов оперативен систем. За сите оние што се запишани во програмата за бета -тестер тие имаат достапно ажурирање наспроти ОТА. Можете исто така да го преземете бесплатно од Бета веб -страница на Apple ако с are уште не ја користите бета верзијата.

Вчера, Apple ја објави верзијата 5 на бета верзијата во светот, достапна само за програмерите на macOS Monterey. Во моментов не знаеме дека има вградено нешто ново и кога не велиме ништо, дури и функционалноста не е загледана за момент во верзијата 4. Зборуваме за универзалниот режим на контрола што ние исто така не гледаме во ова ново издание за сите регистрирани корисници.

Она што го гледаме се новите функции на Safari, ново и контроверзно како што веќе ви објаснивме во неколку наврати. Се чини дека на многу корисници не им се допаѓа начинот на управување со јазичиња, меѓу другите нови работи. Она што се чини дека е консензус е тоа апликацијата Кратенки конечно доаѓа на Mac. Исто така во новата функција FaceTimey SharePlay во новиот режим на фокусирање. Посебно споменување заслужуваат апликациите или функциите на Quick Notes и AirPlay за Mac.

Факт е дека оној Можеби е „најновата јавна бета верзија веќе го имаме во наши раце. Следното е речиси конечната верзија и веќе влегуваме во последниот квартал. Четвртина што доаѓа со многу нови карактеристики.

Запомнете дека како што секогаш велиме, Не е препорачливо да ги инсталирате овие бета на главните компјутери поради она што може да се случиНа Јавните бета се многу проучени, но тоа не значи дека може да има некаков неуспех што ни го остава уредот како убава и многу скапа хартија.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.