Последниот потег на Apple се чини дека го потврдува следењето на глукозата на Apple Watch

Apple Watch Steel

Долго време сме гласини за новата функционалност што следниот Apple Watch може да ја вметне. Станува збор за монитор за гликоза. Со горенаведените информации се чинеше јасно дека гласините се сериозни. Не само активностите на трети компании, ако не и сопствените маневри на Apple. Всушност последната акција што сте ја презеле се чини дека потврдува дека ќе го имаме тој нов метар на часовникот.

Многупати зборувавме за можноста на Apple Watch да служи како приватен лекар. Освен што не е способен да лекува, прави многу работи што се корисни за нашето здравје. Тоа нè спречува од проблеми со срцето, ни помага во случај на пад, одржуваме добра хигиена на рацете ... итн. Следното нешто што Apple сака е да ни помогне да контролираме нивото на гликоза и се чини дека е многу сериозно.

Не само заради веста што тие веќе дојдоа до израз во врска со оваа нова технологија, ако не затоа што мора да го земеме предвид дека сега Епл започна истражување меѓу корисниците Apple Watch и ги праша дали користат некоја апликација за да ги следат нивните навики во исхраната, лековите и нивото на гликоза во крвта.

Снимка на екранот од истражувањето беше споделена со 9to5Mac од бразилски читател, кој го добил во својата е-пошта. Истражувањето има дел посветен на здравствените карактеристики, кои станаа главна продажна точка на Apple Watch од неговото претставување.

Анкета на Apple за можноста за додавање на мерач на гликоза во часовникот

По овие прашања, Apple поставува и прашања за апликации од трети страни за управување со здравствени податоци. Истражувањето нуди опции за употреба на апликации од трети страни за следење на тренинзи, следење на навики во исхраната (вклучително хидратација и исхрана) и управување со друга здравствена заштита (како што се лекови и следење на нивото на енергија). Гликоза во крвта).

Знаеме дека овие истражувања и служеа на компанијата во претходни прилики за донесување одлуки. На пример, во отстранувањето на полначот во новиот iPhone 12 и другите уреди. Значи, можеме да кажеме дека ова е многу добар извор и дека е така повеќе од веројатно дека го имаме тој мерач на гликоза на Apple Watch 7. Она што не го знаеме е дали ќе биде софтверско или хардверско ажурирање. Се надеваме дека ќе биде првиот и така ние и другите ќе можеме да имаме корист од тоа.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.