На 27 јануари ќе бидат објавени економските резултати од последниот квартал од 2021 година

Финансиски резултати на Apple Q4 2021

Последниот квартал од 2021 година во светот на технологијата се карактеризира со голем недостиг на електронски производи, недостиг, влијаеше и на компанијата од Купертино, и покрај тоа што различни извори истакнаа дека Apple нема да го има истиот проблем како и остатокот од индустријата.

Купете ги Pro моделите од опсегот на iPhone 13 тоа беше прилично одисеја, исто како и најновите модели на iPad. Како еден од најважните квартали за Apple, ќе треба да видиме како недостатокот на чипови влијаеше на него ширум светот во последниот квартал од 2021 година.

Ќе знаеме наредниот 27 јануари, датум на кој Apple, заедно со Тим Кук и Лука Маестри, ќе ги објават и коментираат финансиските резултати од последниот квартал од 2021 година, првиот фискален квартал од 2022 година за компанијата.

За сега Се чини дека ниту еден аналитичар не искористува шанса и ги најавува своите прогнози за продажба, многу ризични прогнози поради проблемот што ги засега не само производителите на електронски уреди, туку и производителите на возила, апарати за домаќинство ...

Различни извори истакнуваат дека овој проблем со чипот ќе продолжи до почетокот на 2023 година, иако други аналитичари посочуваат дека до крајот на 2022 година се би можело да се врати во нормала. Она што е јасно е дека ако планирате да обновите кој било производ на Apple, проверете ја достапноста ако сакате да го продадете оној што моментално го користите за да заштедите пари.

Доколку сакате да ја следите оваа конференција во живо на 27 јануари, можете да го направите директно од веб-страницата на Apple со iPhone 7 или понов, iPad 5-та генерација или понова, iPod touch 7-та генерација со iOS 12.

Ако го правите тоа од Mac, мора да се управува со него macOS Mojave 10.14 или понова верзија со Safari, Chrome, Firefox или Microsoft Edge. Можете исто така да ја следите оваа конференција преку втора генерација на Apple TV или понова верзија.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)