Некои нови AirPods на Apple се меѓу гласините со денови

Емоџи AirPods

Во овој случај, нема да заборавиме дека поминавме неколку дена со детали и гласини за тоа какви би биле следните слушалки на Apple и овие нови. Поевтини AirPods. Се чини дека сè е подготвено за овие нови слушалки на Apple да ја видат светлината и дури се зборува за недели.

Ништо не е потврдено од Apple и немаме детали за тоа како може да биде дизајнот на овие нови AirPods Lite или ефтини, она што го знаеме е дека тие би чинеле приближно исто како и нормалните AirPods иако овој нов модел би бил повеќе фокусирани на спортот.

Ако тие ќе чинат 179 евра, зошто зборуваат за ефтини AirPods?

Па, во основа се вели дека овој нов модел AirPods Lite ќе додаде ист или сличен дизајн на сегашниот модел AirPods Pro, со практично сличен ентериер, но со некои разлики. Меѓу нив се вели дека тие нема да додадат опции толку интересни како поништување на бучавата, нешто што многу корисници на AirPods Pro не би го сториле во моментов, но можеби нема да им треба на оние што не го пробале. Покрај тоа, едноставниот систем на влошки веќе нè изолира од надворешниот звук, логично не е споредлив, но нешто е нешто и повеќе кога ќе го споредиме со првите модели на AirPods кои практично ништо не изолираат.

Од друга страна се вели дека овие AirPod може да пристигнат следниот мај И тие немаше да доаѓаат сами, ќе пристигнуваа придружени со 14 инчен MacBook и можеби слушалки во облик на глава за кои зборуваме исто така неколку дена. На кратко, уште една гласина што се додава на сегашните и од која ќе треба да се почека неколку дена за целосно да се потврди или демантира.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.