Ние ја тестиравме основата за полнење на Apple Watch и iPhone од Oittm [Преглед]

На денешниот пазар за додатоци за Apple Watch, iPhone, Mac и други уреди што ги користиме секој ден, има голема зделка. Во овој случај, производот за кој сакаме да зборуваме денес е основа за полнење за Apple Watch и iPhone.

Тоа е основа со работен дизајн и со градежни материјали на висина на производите за кои е наменет, меѓу кои се истакнува алуминиумот. Oittm е една од брендовите на додатоци за Apple Watch, iPhone и други уреди која има долга историја на пазарот и затоа тие добро знаат што им е потребно на корисниците во овој поглед.

Пристаништето за полнење Оитм

Во оваа смисла, од самиот почеток мора да се стави до знаење дека ние не само што имаме основа за полнење со опција за додавање на Apple Watch и iPhone. Основната база додава и три USB порти A од задната страна што овозможуваат истовремено полнење до 5 идеи. Ние можеме да ја користиме основата за сите наши уреди: Apple Watch (и 38 и 42 mm), iPhone, iPad mini, Apple Pencil, Siri Remote на Apple TV или дури iPod Touch, а исто така имаме и уште тие три пристаништа позади.

Она што го наоѓаме во кутијата

Ова е важна точка бидејќи основата за полнење додава сè што ви треба освен за кабли за полнење. Имаме на располагање кабел што оди од основата за полнење до електрична струја, самата основа „со потпирач за грб“ за поставување на iPhone, некои гумени ленти што ни овозможуваат да го поставиме iPhone со или без заштитен капак (тој дава повеќе или помала дебелина на молњата) и пар велкро ленти за да не се спојат каблите за полнење во основата.

Основата има прекривка што може да се отстрани кога сакаме и тука се чуваат каблите што ни овозможуваат да ги полниме нашите идеи. Во оваа смисла, освен USB-то што го имаме во задниот дел, сите кабли ќе бидат собрани.

Дизајн и материјали за производство

Ова е важно за секого и претставува основа за полнење што ќе биде видливо за секого, така што дизајнот треба да биде убав и функционален. Во оваа смисла од тогаш немаме што да се спротивставуваме основата на Оитм има многу добар дизајн. Неговите мерења се 20 х 9 х 3,7 см и вОценка на моќноста е: 110-240V AC. Фреквенција на наизменична струја: 50 / 60HZ / Излез: DC 5V / 2.4A (максимум)

На материјалите за производство што ги наоѓаме алуминиум за дното и ABS отпорен на пожар во останатите. Точно е дека во оваа смисла може да изгледа лошо, но подобро е да не го оштетувате самиот Apple Watch или основата при полнење. Делот каде што се поставени уредите е изработен од пластика. Исто така, додадете неколку гумени ленти на дното на основата за да не се лизне на масата. Производителот (како и многу други) нè советува да ја исклучуваме основата кога сме долго време далеку од дома и на овој начин да избегнуваме проблеми.

цена

За цената можеме да кажеме дека се прилагодува на квалитетот на основата воопшто и сега можеме да ја најдеме Амазон за 34,99 евра со вклучена испорака. Oittm има долга историја на создавање додатоци како оваа алуминиумска основа и без сомнение тоа се забележува кај производот. Вистината е дека се соочуваме со навистина препорачана и целосно функционална база за оние кои сакаат да го полнат Apple Watch на ноќната маса.

За читателите на Јас сум од Мак, добивме код за попуст што го оставаме токму тука за сите да можат да уживаат во него. При извршување на набавката користете ја código TBQH2HVS  и ќе добиете 30% попуст на основата на Оитм во сребро. За основата на црна боја ако го користите кодот A9SFGEGI Нема да видите попуст, но ќе добиете подарок во форма на паричник.

Основна основа за полнење
 • 34,99

Добрите

 • Дизајн и материјали за производство
 • Можност за додавање до 5 уреди на полнење
 • Карактеристики и цена

Contras

 • Не додава кабли
 • За полнење на iPhone / iPad ви треба оригиналниот кабел

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.