Новиот 27-инчен iMac ќе додаде малку поинакви бои на сегашните

Неколку протекувања во последен момент покажаа дека доаѓањето на нови 27-инчни iMac модели (кој всушност можеби е поголем) беше релативно блиску со почетокот на масовното производство на тимовите и сега коментираат дека боите би можеле да бидат и протагонисти на овие нови тимови.

И тоа е дека од лансирањето на 24-инчниот iMac во различни бои се чини дека трендот на Apple ќе биде токму овој, да му даде континуитет на она што е започнато. Всушност, овие нови тимови од 27 или 30 инчи треба да пристигнат во текот на следната година, но очигледно се ќе зависи од недостигот на компоненти и други детали кои бегаат од самиот Apple. Тие можат да ги претстават, да складираат неколку и да одат малку во движење врз основа на продажбата.

Боите да, но можеби е поприсебно за поголемиот модел

Но, она што сега е важно е да се знаат што повеќе деталите што можат да се вградат во оваа нова опрема и се чини дека тие нема да бидат токму истите бои што ги имаме кај сегашните модели. Корисникот на Твитер @dylandkt пред неколку недели го изјави тоа новиот 27-инчен iMac ќе додаде сличен дизајн на сегашниот 24-инчен iMac кој беше лансиран на почетокот на оваа година, но со нешто поприсебна или потемна палета на бои. Од ова се сеќаваат денес MacRumors.

Би било убаво ако Apple додаде бои на новите поголеми модели на iMac, но исто така би можело да биде добро ако овие модели се малку различни во однос на боите од сегашните модели. Логично е да се мисли дека на повеќето корисници можеби им се допаѓаат, но секогаш подобро е да имате повеќе различни бои на располагање. Она што е јасно и потврдено е дека овие iMac ќе ги монтираат Apple процесорите, Apple Silicon и со нив промената ќе дојде и во остатокот од гамата на Mac во текот на годината. Моќта, ефикасноста и многу попристапната цена одат рака под рака со овие моќни процесори од серијата М на Apple.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.