Ново видео зад сцената на XNUMX-ри сезона Дома пред темно

Home пред мракот

На 11 јуни беше премиерно прикажана на Apple TV + lдо втора сезона серијалот за млади, не детски, Дом пред мрак, серија која ги следи стапките на младата новинарка Хилде Лиско и нејзиниот татко во нивните истраги во мистериозниот град во кој неодамна се преселија.

После настаните од првата сезона, серијата ја зафаќа борбата на ликовите со а еколошка опасност предизвикана од мистериозна корпорација. „Епл“ објави на својот канал на „Јутјуб“ ново видео зад сцената од оваа втора сезона каде главниот јунак нè воведува во втората сезона.

Оваа втора сезона е составена од 10 епизоди, исто како и првиот. Во моментов, достапни се само првите две епизоди. Секој петок Apple ќе додаде нова епизода до завршувањето на втората сезона.

Ако веќе уживавте во првата сезона, пред да започнете да уживате во втората, можете да ја погледнете преглед на сезоната 1 што Apple ги става на располагање на претплатниците на Apple TV + за освежување на нивната меморија.

За третата сезона на Домот пред темнината, продуцентите на серијата ја потпишаа актерката Алекса Мансур, позната по нејзината улога во спин-оф на The Walking Dead.

За сега нема новости Тоа укажува дека е потпишана четврта сезона, но со оглед на ограничениот број на серии достапни на Apple TV + и дека Home Before Dark е примен доста добро од критичарите и пошироката јавност, најверојатно третата сезона не е последно и во иднина ќе имаме повеќе приказни за Хилде Лиско.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.