Лансирана верзија 133 на Safari Technology Preview

Преглед на технологија за Safari

Уште една верзија на експерименталниот прелистувач Safari Technology Preview беше лансирана од Apple пред неколку часа и, како и во претходните прилики, се додаваат подобрувања во стабилноста и безбедноста, покрај исправувањето на грешките откриени во претходната верзија и подобрување на стабилноста. Во оваа нова верзија што достигнува 133, грешките откриени во претходната верзија се решаваат, грешките во JavaScript, CSS, Валидација на формата, Веб инспектор, Веб АПИ, Медиуми, перформанси и слично се коригираат.

Сметаме дека е важно и интересно што Apple продолжува да се обложува на овој прелистувач да експериментира со него, оставајќи го Safari што е можно полиран во својата официјална верзија. На овој начин се постигнуваат подобри и повисоки перформанси во прелистувачот без директно да влијаат на употребата направена од милиони корисници на ден. Имањето на многу корисници кои ги користат овие пробни верзии на прелистувачот и помага на самата компанија да откријте грешки и подобрете го функционирањето на вашиот прелистувач.

Ова е независен и потполно бесплатен прелистувач што може да го користи секој што сака и има Mac, колку повеќе корисници го пробаат овој прелистувач, толку повеќе повратни информации има Apple за откријте грешки во прелистувачот и применете ги потребните корекции. Исто така, како што рековме претходно, да го користамне е потребна сметка за програмер и секој може да го преземе преземањето, само треба да пристапите до веб-страницата на развивачот и да преземете Преглед на технологија за SafariLa actualización de Safari Technology Preview está disponible a través de la Mac App Store para cualquiera que haya descargado el navegador con anterioridad.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.