Бета 2 на watchOS 4.2 и tvOS 11.2 исто така се објавени

Apple издава бета 4 на watchOS 3 и tvOS 10 за програмерите

Понеделник попладне на бета верзија, ако го додадеме тоа на верзијата 2 за развивачите на MacOS High Sierra 10.13.2 се објавени iOS 11.2 бета 2, watchOS 4.2 и tvOS 11.2. Во овој случај, подобрувањата се чини дека се поврзани и се фокусираат на поправени грешки, подобрувања на стабилноста и севкупни подобрувања на работата на системот.

Во сите случаи мора да имаме сметка за развивач за да ја преземете објавената верзија, но за оние кои немаат сметка за програмер, наскоро ќе ја имаме на располагање јавната бета верзија. И дали Епл сè уште е преполн со бета верзии и оваа недела сите оперативни системи ги имаат своите во понеделник.

Во случај на watchOS, веќе знаеме дека нема јавна верзија и скоро толку подобро. Веста во оваа нова бета верзија за Apple Watch е насочени кон перформанси и стабилност на системот. Запомнете дека е потребно да имате наполнето 50% од батеријата на часовникот и да го поврзете со полначот за да ја инсталираме бета-верзијата ако сме програмери.

За Apple TV има и нова бета верзија, во овој случај 11.2 бета 2 и спроведените подобрувања се очигледно поврзани со работата на сет топ боксот на Apple. Во секој случај, важно е тие да продолжат да лансираат нови верзии со подобрувања во системот и да ги коригираат откриените можни грешки, но корисниците секогаш бараат нови функции, визуелни новини или нови опции кои во овој случај не пристигнале.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)