Ова се 13-те продавници на Apple кои можат да се отворат на 1 мај

Вработените во Apple Store ќе се наплатат за времето поминато на безбедносни проверки

Од минатиот 14 март, продавниците на „Епл“ се затворени низ целиот свет, освен во Кина, земја што повторно ги отвори своите продавници на крајот на април, иако во ограничени часови. Најновите вести поврзани со отворањето на остатокот од Apple Store, го сугерираат тоа Мај би бил месецот избран од Apple, ако коронавирусот го дозволува тоа.

Додека во Шпанија треба да поминеме низ низа фази за да ја вратиме „нормалноста“, некако да ја наречеме, во САД, како и во другите европски земји, тие сакаат да се вратат во нормала што е можно поскоро, како што објави Деирд О’Брајан преку изјава до своите вработени.

Apple Store

Групацијата „Simon Simon Group“, најголемиот сопственик на трговски центар во САД, на почетокот на мај повторно ќе отвори 49 свои трговски центри, што може да да претпоставиме повторно отворање на 13 Apple Store од повеќе од 200 што ги дистрибуираше на американска територија. Овие продавници се дистрибуирани од 7 држави, во градови важни како Атланта, Оклахома Сити, Индијанаполис и Остин.

Во моментов не е познато дали 13-те продавници во трговските центри „Симон сопственост груп“ се таму каде што Apple размислува за отворање. Ако земеме предвид дека Деирд О’Бријан изјави дека многу од неговите продавници ќе се отворат некаде во мај, веројатно е дека ќе бидат и такви. Ова се продавниците што Apple може да ги отвори од 1 мај:

 • Енкориџ, Алјаска - Трговски центар Епл Енкориџ 5-та Авенија
 • Атланта, Georgiaорџија - трговски центар Ленокс Сквер
 • Буфорд, Georgiaорџија - Georgiaорџија Мол
 • Оклахома Сити - трговски центар Пен Сквер
 • Тулса, Оклахома - трговски центар Вудленд Хилс
 • Гринвил, Јужна Каролина - трговски центар Хејвуд
 • Ноксвил, Тенеси - трговски центар во Вест Таун
 • Остин, Тексас - Бартон Крик
 • Ел Пасо, Тексас - Сиело Виста Мол
 • Хјустон, Тексас - галерија Хјустон
 • Форт Ворт, Тексас - Универзитетско парк село
 • Индијанаполис, Индијана - трговски центар Кистон
 • Мишавака, Индијана - Универзитетски парк мол

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.