Дали ова ќе биде месецот кога Apple ќе ја ажурира Mac-линијата?

Главен октомври Мек

Сите чекавме во последниот главен а Уште една работаНо, тоа не излезе од устата на Тим Кук. Септемврискиот настан беше посветен единствено и исклучиво на новиот iPhone и обновената Apple Watch Series 4. Вистината е дека ако размислиме ладно, Јаболкото стави многу месо на скара иако за многумина имаше малку вкус. 

Пристигнувањето на новата Apple Watch Series 4 со LTE технологија во Шпанија и можноста за правење електрокардиограми во земји како САД, не е баш ситница. Ако додадете на ова, тие ја претставија еволуцијата на iPhone X и го пренесоа Face ID на целиот опсег со iPhone XR, имаме совршена поставка за Keynote да се затвори само со тоа. 

Поминаа претпоставките дека Apple требаше да ги објави на пазарот новите модели на iPad Pro со Face ID или целосно ажурирање на линијата Mac. Знаеме дека тоа нема да се случи, а тоа е дека Apple никогаш не ги обновил сите модели на Мек во исто време. Оние што имаат повеќе можности за обновување би биле Mac Pro и Mac mini, но тие се токму MacBook Pro, 12-инчниот MacBook и iMacs се токму она што го чека пошироката јавност. 

Аранжман за тастатура MacBook

Неодамна Apple ја подобри тастатурата на MacBook Pro од 13 инчи, оставајќи ги оние од 15 да чекаат. Без сомнение, се чини дека моделот од 13 инчи е оној што даде најмногу во однос на проблемот со механизмот на пеперутките на копчињата. Сега, некое време подоцна и откако Епл започна програма за преглед на тастатурите на неколку модели на MacBook, тоа е кога ќе си го поставиме прашањето. Дали Apple ќе воведе нови Macs во октомври? 

MacBook

Ако ви ја кажам вистината, многу е можно на 26 октомври, кога се очекува доаѓањето на новиот iPhone XR, да биде кога Apple направи настан. Веќе не можеме да осигураме дека тоа е само за нови Mac или ако тие исто така ја искористат можноста да го пуштат во оптек новиот iPad Pro, така што ќе бидат подготвени за божиќната кампања. Ако чекате да купите Mac, ве советувам барем да го оставите октомври. 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.