Официјален датум и време на WWDC 22, обновен MacBook Pro и многу повеќе. Најдоброто во неделата во Јас сум од Мек

Јас сум од мак

Повторно сме тука со резимето на некои од најистакнатите вести на интернет оваа недела од април. Во овој случај имаме неколку важни вести кои излегоа на виделина, а меѓу нив и конкретниот и официјален датум на настанот што Apple го подготвува за месец јуни, Светска конференција за програмери, попознат како WWDC. Имајте на ум, покрај ова, имаме и други важни вести кои се појавија на мрежата оваа недела, па ќе продолжиме со резиме на некои од нив.

Во овој случај, а губејќи го малку хронолошкиот редослед на вестите, одиме со првата и најистакната, која е официјалниот датум на настанот WWDC од оваа 2022 година. Како и секогаш, мора да биде јасно дека во овој настан ќе видиме малку хардвер, наместо хардвер. Се работи за а специфичен настан за програмери, оперативни системи на Apple и друг софтвер.

Нов MacBook Pro

La јаболко реновирана продавница продолжува да додава уреди и во овој случај компанијата го додаде новиот MacBook Pro на листата на овие производи. Како што сите знаете, овие типови уреди се реконструирани од Apple за да се вратат на пазарот, така што тие се практично нови производи со значително намалување на цената. Во овој случај пристигнува новиот MacBook Pro.

Некои аналитичари предвидуваат пристигнување на новите AirPods Pro за оваа година, во овој случај добриот од Ming-Chi Kuo, Јас би бил зад овие последни гласини. Се чини дека ова ќе биде година на новите слушалки на Apple по некое време без да лансираме никакви вести за тоа, ќе видиме што ќе се случи на крајот.

И за крај, ви препорачуваме да прегледате во случај да не сте виделе пред нашата ревизија на новиот десктоп компјутер на Apple, Mac студиото. Во овој случај ќе откриеме некои од техничките аспекти на новиот компјутер и во процесот ќе го видиме неговиот квалитет во однос на материјали, моќност итн.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.