Повеќе не можете да го купите 21.5-инчниот iMac од Apple

21.5-инчен iMac повлечен од продажба

Се чини дека веќе дојде моментот за кој многумина се плашеа дека ќе дојде. По лансирањето на 24-инчниот iMac со М1 и стратегијата на Apple да ги конвертира сите свои компјутери во силикон на Apple, Интел имаше и им одброја денови. Сега на ред е 21.5-инчниот iMac повеќе нема да можете да купувате, барем преку онлајн продавницата на Apple. Претпоставуваме дека ниту во физиката.

Во 2021 година, во март, капацитетите за складирање и енергија во 21.5-инчниот iMac веќе беа намалени. Во април неговите акции беа намалени поради претстојното лансирање на 24-инчниот iMac. Така, иако можеби беше на многу дискретен начин, најмалиот модел на iMac на Apple сега е новиот и шарен 24-инчен со М1. Ако го сакате моделот 215, ќе мора да одите во продавници на трети лица, бидејќи Apple веќе не го продава онлајн и не знаеме дали некоја физичка продавница го има овој модел. Веднаш, само 27 iMac останува како единствениот што го поседува Интел и веќе знаеме што ќе биде со него. Доколку се остварат гласините, во 2022 година ќе се збогуваме и со овој модел.

Малку е љубопитно, затоа што ако сакате голем iMac, можете да го купите само оној од Интел знаејќи дека за една година неговиот апдејт ќе излезе со М1 и вашиот ќе биде застарен. Ако сакате модерен iMac, со M1. ја имате само опцијата од 24 инчи. Малку може да се избере, барем до 2022 година. Мислам дека Apple треба да лансира два нови iMac модели со новите M1 Pro и M1 Max чипови. 21.5 и 27 инчи соодветно.

Животот е еволуција и во технолошките уреди е многу поочигледен и побрз. Како што велат, Кралот е мртов. Да живее кралот!".


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)