Поддршка и благодарност на Apple за услугите за итни случаи

Епл Ковид-19

Се наоѓаме во тежок момент во однос на пандемијата Ковид-19 што влијае на целиот свет и тоа е точно во овие моменти кога сите треба да бидеме свесни за тоа што се случува, освен што сме одговорни за нашите постапки, тие влијаат врз нас и исто така и на други луѓе, затоа да се биде свесен за ова е од суштинско значење за малку да се забави ширењето на овој вирус. Овој Apple знае и во изјавата јавно им се заблагодаруваме на службите за итни случаи, лекарите, медицинските сестри, истражувачите, експертите за јавно здравје и јавните службеници ширум светот, неговата работа во овие комплицирани денови.

El Изјава на Apple е јавна и го кажува следново:

Едвај чекам
Не станува збор за предизвикот на овој момент. Целото семејство Епл им е должен на херојските први одговори, лекарите, медицинските сестри, истражувачите, јавните здравствени експерти и јавните службеници ширум светот кои придонеле со секоја унца на својот дух да му помогнат на светот низ овој момент. Сè уште не знаеме со сигурност кога најголемиот ризик ќе биде зад нас.
И, исто така, јас сум инспириран од хуманоста и одлучноста што ги видов од сите страни на нашата глобална заедница. Како што рече претседателот Линколн во време на големи неволји: „Ситуацијата е преполна со тешкотии, и ние мора да се приближиме до оваа пригода. Бидејќи нашиот случај е нов, ние мора да размислиме и да дејствуваме на нов начин “. Вака Apple избра да одговори на големите предизвици. И вака ќе се кренеме да се соочиме и со овој.
Тим
Исто така, мора да им се заблагодариме на работниците во супермаркетите, компаниите за достава и другите услуги што ни ги снабдуваат продавниците за да не ни недостасува ништо, па затоа и од тука повикајте на смиреност во овој поглед, не брзајте да купувате од импулсивно и да бидете дарежливо со другите луѓе е исто така нешто што мора да го научиме. На кратко, важно е да придонесеме за нашето зрно песок во оваа ситуација #Остани дома не заситувајте ги ургенциите и рационално купувајте, не е потребно да се уништи сè.

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.