15 години од асоцијацијата на Apple со RED

Производ Црвено јаболко

Фирмата од Купертино додава оглас на главната страница на својата веб-страница во која потсетува на 15 години придонеси во кампањата (ПРОИЗВОД) RED. Во тоа време Apple даваше донации за борбата против ХИВ, но минатата година дел од овие донации беа искористени и за борба против проклетата болест која и денес е доста распространета низ целата планета, СОВИД-19.

Apple објаснува на веб дека дел од парите ги заработуваат со овие производи (ПРОИЗВОД) ЦРВЕНО оди во Глобалниот фонд за борба против СИДА. До 31 декември следната година, половина од овој приход ќе оди во механизмот за одговор на Глобалниот фонд на СОВИД-19 за да се ублажи влијанието на оваа болест во борбата против СИДА..

Како и да е, компанијата го цени придонесот на корисниците со купувањето на овој тип на производи бидејќи благодарение на нив може да се изврши донацијата на (РЕД). Во оваа смисла, борбата против овој вид на болест и економскиот придонес на компании како Apple и многу други е клучен да продолжи оваа голема битка.

Заедно славиме 15 години од борбата против СИДА-та. Благодарение на вашата помош, придонесите на Apple лекуваа повеќе од 13,8 милиони луѓе кои живеат со ХИВ. И нема да останеме таму.

Во овој тип на кампања, се што прави корисникот е да купи производ во црвено и не треба да плаќате повеќе за тоа. Apple е одговорен да ја направи донацијата со дел од плаќањето на купувачот без купувачот да мора да преземе дополнителни трошоци за тоа.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.