Продавниците на „Епл“ во САД се затворени до мај

Apple Store Горна источна страна

Пандемијата Ковид-19 ги ​​нападна Соединетите држави со сила и компанијата Купертино ги презема неопходните мерки за да ги заштити своите вработени. Во овој случај, мора да се каже дека физичките продавници веќе беа затворени неколку недели и дека сега тоа е потврдено со истекувањето дека до мај евентуално затворен.

Нема специфичен датум за отворање на продавниците исто како што нема одреден датум за враќање во канцелариите, но она што е јасно е дека и покрај сето ова, Apple продолжува да работи за да спречи да биде изгубена година и нејзините вработени продолжи да работи далечински, WWDC Е се спроведе со видеоконференција и се чини дека сè ги следи плановите предвидени од компанијата за оваа 2020 година.

Очигледно некои производи може да претрпат недостиг или доцнење

Деновиве нема премногу проблеми за купување производи во онлајн продавницата „Епл“ и сигурни сме дека тоа ќе биде така, но секако, сомнежот за можниот недостаток на залиха на производи е нешто што може да ја загрижи компанијата поради ограничувањата какви страдаат во Кина, во транспорт или логистика и слично.

Apple ќе продолжи да ги продава своите производи на Интернет како и обично, но можеби ќе им треба малку подолго за да дојдат до клиенти од очигледни причини Од друга страна, компанијата работи на организирање на вработените кои сега работат дома и кои логично мораат да се вратат во канцелариите кога ќе се укине затворот, тие не сакаат да го сторат тоа одеднаш затоа ќе им дадат приоритет на вработените кои имаат деца и што прават да не одат во училишта или да имаат зависни лица. На организација откако ќе се подигне заклучувањето клучно е, и за оние кои работат со јавноста во продавници и за оние кои се во канцеларии.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.