Продолжувањето на периодот на враќање на Apple за Божиќ е пред пад

На комерцијално ниво, Божиќната кампања започна. Иако првиот силен момент во сезоната, во однос на продажбата што ја мислиме, е Црниот петок, многу продавници веќе унапредуваат попусти така што тие први ќе ви го продадат она што толку многу го сакате и чекавте овие попусти да го купите. Apple како бренд не се карактеризира со големи попусти, од друга страна, тоа на некој начин ги олеснува купувањата. Во оваа смисла, традиционално и во ова време, Apple ни дозволува да ги враќаме купувањата од овие денови, не по 14 дена, ако не и по Божиќ. Доволно време да ги вкусиме нашите подароци. 

Оваа година, се чини дека кампањата е одложена. На пример, Во 2016 година кампањата што го продолжи периодот на враќање започна на 10 ноември. Во САД, подароците купени по 10 ноември, може да се вратат до 9 јануари. Општо, во Европа, овој период беше продолжен до средината на јануари, бидејќи во земји како Шпанија, Божиќ завршува на истиот ден, 6 јануари.

Според некои американски медиуми, оваа година кампањата на Apple за продолжување на рокот на отплата ќе започне на 25 ноември. Сите лПредметите купени во продавницата „Епл“, од 25 ноември до 25 декември, може да се вратат до 8 јануари 2018 година во Соединетите држави. Во Австралија, Канада и други избрани земји, кампањата најверојатно ќе трае до 20 јануари 2018 година.

Значи, имате многу повеќе време да се забавувате со новата играчка на Apple пред да одлучите дали да ја задржите или да ја вратите. Потсетуваме дека оваа кампања обично е достапна и во физичката продавница на Apple и во онлајн продавницата. Да навистина, Враќањето на предметот мора да се изврши во истата продавница што сте ја купиле. На пример, ако сте купиле Mac на веб-страницата на Apple и сакате да го вратите, мора да го обработите од истата веб-страница, пристапувајќи до вашата нарачка и барајќи враќање.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.