Пронаоѓач на патеки, фантастична алтернатива на Пронаоѓачот на Mac

Пронаоѓач на патеки

Ако редовно користите и Windows и macOS, големи се шансите дека кога користите Finder на вашиот Mac, нема да се чувствувате пријатно како со Windows Explorer. Како секојдневен корисник на Виндоус и Мек, признавам дека никогаш не сум успеал да го фатам Пронаоѓачот, никогаш не сме станале пријатели и се чини дека сè укажува на тоа ќе одиме по различни патеки.

За среќа, кога управувам со датотеки на мојот компјутер, можам да користам апликации од трети страни. Еден од најпознатите во командант еден, управувач со датотеки што ни нуди разноврсност што ја наоѓаме во Windows Explorer. Друга апликација, можеби помалку позната е Пронаоѓач на патеки.

Со Пронаоѓач на патеки ние преземаме целосна контрола врз вашиот датотечен систем, кога станува збор за споредувајте и синхронизирајте папки, прегледувајте скриени датотеки, користете двоен панел и целосна навигација на тастатурата за навигација во вашиот датотечен систем Тоа ни овозможува да работиме како што сакаме благодарение на опциите што ни овозможуваат пристап до повеќето алатки на многу различни начини за да ги прилагодиме на вашиот работен тек.

Управувајте со скриените .DS_Store датотеки на волумени што не се во Mac, безбедно и целосно бришете ги датотеките со моќни отстранување на кој било вид на волумен, побарајте кој било мрежен волумен.

Главни карактеристики на Пронаоѓачот на патеки

 • Прегледувајте и манипулирајте ги скриените датотеки
 • Преглед на двојно стакло
 • Навигација со целосна тастатура
 • Споредете ги и синхронизирајте ги папките
 • Спојување папка
 • Серија преименувајте ги датотеките
 • Пронаоѓач на датотеки
 • Обележувачи и мемории за поставување картички
 • Уредник на ACL
 • Означување датотеки
 • Навигатор за правци што може да се уредат
 • Паметна класификација
 • Напреден избор
 • Интегриран терминал
 • Интегрирани уредници за текст и слика

Во моментов, Пронаоѓачот на патеки е во верзија број 9, верзија што можеме да ја тестираме 30 дена за да видиме дали навистина ги задоволува нашите потреби кога станува збор за управувајте со датотеките на нашиот Mac на побрз и поудобен начин.

Цената на Пронаоѓачот на патеки е 39 долари, цена што е преполовена ако ажурираме од претходната верзија. Покрај тоа, за неколку дена, можеме да добиеме 15% попуст со користење на кодот STAYPUT купување на апликацијата од нејзината веб-страница од тоа не е достапно на Mac App Store.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.