Просторното аудио на Apple Music наскоро доаѓа во Индија

Просторно аудио

Просторното аудио „Епл Музик“ со Долби Атмос заедно со одликата „Без загуба“ стана достапно за корисниците на музичка содржина за претплата минатата недела, но клиентите во Индија забележаа дека двете нови функции сè уште не се достапни. Но се чини дека наскоро ќе се оствари на таа страна на светот.

На Твитер, корисниците на „Епл мјузик“ во Индија се прашуваа зошто просторното аудио не е достапно и кога може да биде активно. Особено и особено затоа што одликата доаѓа и оди кај некои корисници. Dolby Atmos со просторно губење на аудио и квалитетот сè уште не е официјално лансиран во Индија, Но, Apple не ја заборави земјата и потврди дека овие карактеристики ќе дебитираат наскоро.

El Веб-страница на Apple Music во Индија има етикета "наскоро" за Долби Атмос и Аудио без загуби. Сè уште нема достапен специфичен датум на објавување, но бидејќи некои корисници гледаат опции како доаѓаат и си одат, претплатниците на Apple Music во Индија најверојатно нема да чекаат уште многу време.

Beе бидеме внимателни. Поентата е дека не знаеме зошто овие карактеристики сè уште не се достапни во Индија, но имајќи предвид дека Apple е многу посебен во своите „нешта“, секое објаснување може да вреди, навистина. Факт е дека малку по малку сите корисници ќе имаат пристап до овие квалитетни функционалности во музиката и другите услуги на компанијата. Морам да го кажам тоа Прекрасно е да можете да слушате одредени песни и програми со тој специјалитет. 

Запомнете го тоа просторно аудио е компатибилен со AirPods, AirPods Pro или AirPods Max.

Од делот Отчукувања:

BeatsX, Beats Solo3 Wireless, Beats Studio3, Powerbeats3 Wireless, Beats Flex, Powerbeats Pro или Beats Solo Pro.

Во Mac:

MacBook Pro (модел 2018 или подоцна), MacBook Air (модел 2018 или подоцна) или iMac (модел 2021).


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.