Карактеристики на медитација протекоа во watchOS 8 Fitness +

Фитнес +

Медитацијата е важна за многу луѓе и тие ја практикуваат од разни причини, сега Епл без да сака да ја направи официјална лансирана видеото што покажуваше нова опција за корисниците на Apple Fitness +, аудио медитации.  Ова видео од нешто повеќе од еден час спаѓа во сесиите што се одржуваат на овогодинешниот WWDC и се фокусираат на програмерите, е насловено, Членка на Унијата.

Оваа функција случајно протече и моментално не е достапна во услугата, но се очекува да пристигне со новата верзија на оперативниот систем Apple Watch, watchOS 8. Неколку медиуми ја повторуваа веста и се чини дека конечно оваа функција ќе стигне до оперативниот систем.

Лошата страна на овие функции е што корисниците кои немаат пристап до Фитнес + нема да можат да ја користат, барем така се чини. Секако во аспект на дишењето, медитацијата и внимателноста Apple е напорен на работа и се чини дека овие карактеристики им помагаат на многу корисници, па затоа е секогаш добро да ги оспособите.

Функцијата или поточно апликацијата за дишење што ја имаме на располагање долго време на Apple Watch е навистина корисна и ако ја подобрат и со повеќе опции, совршена. Малку или поточно оскудни се вести што се додаваат во новиот оперативен систем на Apple Watch Значи, сите овие вести, дури и ако се секундарни, сигурно ќе бидат добри за корисниците. Би било интересно ако Apple го лансира Фитнес + во повеќе земји, не мислите ли?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.